Brydżowe wieści ze Świata

Trutnov Czechy 2022b

 autor foto. nieznany czeski brydżysta

       W sobotę 04/06/2022 miały miejsce dwa ważne wydarzenia sportowe: w Paryżu finał Rolanda Garrosa i w Trutnowie Grand Prix Czech. Ponieważ do Francji pojechała już Iga Świątek, my (czyli kwiat brydżowego rycerstwa) udaliśmy się do Trutnowa. Nie bez znaczenia był fakt, że trochę bliżej i gra się na siedząco (co w naszym wieku jest dużą zaletą). Do Czech pojechali zawodnicy grający w klubach Złotoryi, Miłkowic i Lubina. O wynikach rozgrywek tenisowych mówiły wszystkie media, natomiast brakło wiadomości z Trutnowa – najpewniej związane było to z późną porą zakończenia rozgrywek. Dla spragnionych, czekających w napięciu na brydżowe wyniki kibiców krótkie info.

     Grane były dwie sesje po 13 rund (po dwa rozdania), par przyjechało 31. Po kilku pierwszym rundach na pozycję drugą wskoczyła para Birowski- Janiak i taka sytuacja utrzymała się do przerwy (65% strata do pierwszego miejsca 0,4%). W drugiej sesji w początkowej fazie udał się kilka razy wskoczyć na prowadzenie, ale gastronomiczne atrybuty czeskiego turnieju stępiły brydżową czujność i nastąpił stopniowy regres. Na szczęście turniej zakończono zgodnie z planem po 52 rozdaniach około godziny 19 i ostatecznie para Piotr Birowski – Andrzej Janiak wróciła z brązowym pucharem do macierzy (60,08%) (dokładnie z dwoma pucharami i kopertą, zawartość koperty została w barze). Pozostałe polskie pary zajęły miejsca 14. J.Poznar-S.Borowiec – 50,5%, 26.  A. Szewczak-G.Skowronek 43,64%. Turniej wygrała renomowana para czeska Macura (Zlatý národní mistr - President of the Czech Bridge Federation)-Schanka 62%.

Link do wyników turnieju: https://www.matrikacbs.cz/Detail-turnaje.aspx?id=4583

 

 Trutnov Czechy 2022

autor foto. A.Szewczak

 =======================================================

 

 

Listopad obfitował w wydarzenia brydżowe. Maraton rozpoczął się 11 XI  - zamiast zwyczajowo do Lubina, po „podkowę kasztanki” wybraliśmy się do Spalonej  koło Kunic. Zameldowało się 21 par i pomimo obecności renomowanych zawodników grających w najwyższych ligach udało się wygrać zawodnikom z naszego klubu. Para Piotr Birowski – Andrzej Janiak grała równo w trzech sesjach osiągając wyniki w okolicach 70%. Turniej był grany w całej Polsce (w 30 miejscowościach) i w ogólnej klasyfikacji nasi zawodnicy zajęli 3 miejsce na 580 par.

Wyniki:   http://mzbskarkonosze.pl/wyniki/2021/211111/

 

spal

Trzy dni później rozgrywane były mistrzostwa teamów Karkonoszy. Nasz klub reprezentował team Birowski-Janiak, Szewczak-Grybel. Po sześciu wygranych meczach weszliśmy do finału (4 drużyny) z największą ilością punków. Niestety kolejne 3 mecze chwały nam nie przyniosły, przegraliśmy je sromotnie i zajęliśmy najgorsze czwarte miejsca – do trzeciego wystarczył jeden remis z Bolesławcem. Jest to najlepszy wynik naszych zawodników w tych rozgrywkach ale apetyty były większe.

Wyniki: http://mzbskarkonosze.pl/wyniki/2021/teamy/mzbs21leaderb.html

Maraton brydżowy zakończyliśmy 17 XI w Szklarskiej Porębie. W turnieju o „Puchar asa pik Karkonoszy” wystąpiło 14 par. W przyjaznej atmosferze sportowo-kulinarnej (brawa dla organizatorów) walczyły nasze pary Adam Szewczak – Andrzej Janiak i Grzegorz Skowronek – Tadeusz Cymbalista zajmując dwa pierwsze miejsca z wynikiem 63,75% i 63,33%.

Wyniki: https://ukatalog.pl/wyniki/211117/211117/

 

 

 

 

 

A to jeszcze nie koniec listopadowych atrakcji - czeka nas jeszcze turniej imieniowy Wiesława.

*05-09-2019 Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy rozgrywki w innej sali (na tym samym piętrze) - zapraszamy do "Sali Baletowej"

*19-08-2019 Korzystając z przerwy wakacyjnej  w złotoryjskich rozgrywkach brydżowych nasi gracze odwiedzali okliczne ośrodki - para P.Birowski-A.Janiak grając w Bolesławcu wygrała lokalny turniej, a po podliczeniu punktacji ogólnopolskiej okazało się, że zajęła również pierwsze miejsce w Polce na 386 par (rozdania rozgrywane były w 24 ośrodkach).

*18-08-2018 Rozegrany został pierwszy (tradycyjny) turniej żeglarsko-brydżowy - miejsce rozgrywek Kunice - poza brydżem wszyscy uczestnicy zmagali się z wysoką falą (wiatr ok 1BF) oraz ciężkostrawnym grilem. Co nas nie zabije to nas wzmocni.

*20-10-2017 W Miłkowicach rozegrany został turniej teamów (na impy) - wprawka do rozgrywek ligowych. Nasz team do zwycięstwa poprowadziła Joanna d'Arc (dla niepoznaki zwana Patrycją). Ponieważ poziom złotoryjskiego brydża bardzo się podniósł chłopaki ładnie dokładali do koloru - nie było ani jednego fałszywego renonsu! i ostatecznie pokonaliśmy kolegów z Jawora, Legnicy i Miłkowic.

*15-10-2017 Pierwszy mecz sezonu 2017-2018 Ren-but pojechał do Bolesławca po zwycięstwo 19,34:0,66

*01-10-2017 W Sulikowie odbyły się Mistrzostwa Teamów okręgu Karkonosze. Reprezentujący Złotoryję team BLAT - zajął na 10 grających drużyn 6 miejce.

* 07-05-2017 Kolejne Mistrzostwa Złotoryi rekord frekwencji - w turnieju zagrało 31 par ! Wygrała para Albina Suder - Ryszard Suder, najlepsza para złotoryjska Andrzej Pawłowski - Adam Szewczak na miejscu czwartym.

*23-04-2017 W Miłkowicach rozegrany został Turniej o Puchar Starosty Legnickiego. Wygrała para Jerzy Poznar-Bogumił Wegner. Na trzecim miejscu uplasowała się złotoryjska para Piotr Birowski-Andrzej Janiak. W turnieju zagrało 18 par.

*19-06-2016 W Jaworze rozegrany został turniej o Puchar Burmistrza Miasta Jawora wystartowało 19 par, wygrała para Kazimierz Beyer-Mieczysław Marcinkjan, w turnieju wystartoweało kilku zawodników ze Złotoryi najlepiej spisała się par Birowski-Janiak zajmując 4 miejsce. Było to pierwszy turniej brydża rozegany po kilkuletniej przerwie w Jaworze. Gratulujemy organizatorom i mamy nadzieję  na powrót zawodników jaworskich do sportowych rozgrywek.

*05-06-2016 Finałowy mecz ligi okręgowej rozegrany został pomiędzy BKB III Pogrom Bolesławiec i KLS Piechowice. Rewelacyjna drużyna z Piechowic wygrała wysoko kolejny mecz fazy play-off. W każdym z pojedynków tej fazy kończyli mecz z przewagą  ponad 50 impów. W ostatnim pokonując Bolesławiec 66,1:120 zajęli zasłużone pierwsze miejsce ligi okręgowej - grupy Karkonosze.

*03-06-2016 W Domu Schrama w ramach "Dni CHojnowa", odbył się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Chojnów. W turnieju wzięło udział 15 par. Złotoryjscy zawodnicy coraz aktywniej uczestniczą w okolicznych rozgrywka i spora grupa naszych graczy wybrała się powalczyć o chojnowski puchar. Po podliczeniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce zajęły dwie pary: Zygmunt Mariankowski i Stanisław Wiszniewski oraz Tadeusz Cymbalista i Andrzej Kochański. Gratulujemy zwycięzcom, a szczególnie naszemu koledze z drużyny RenBut Złotoryja p. Andrzejowi Kochańskiemu.

*12-05-2016 W kolejnej rundzie play-of dwie pierwsze drużyny rundy zasadniczej Konfeks II Legnica i BKB III Pogrom Bolesławiec czekały na zwycięzców pojedynków pierwszej fazy play-of: drużyny z Lwówka i Piechowic. Kolejne pojedynki rozegrały się pomiędzy Konfeksem II Legnica-KLS Piechowice i LKB Lwówek Śląski-BKS III Pogrom Bolesławiec. Konfeks nie dał rady w pojedynku z KLS Piechowice i  poddał mecz po czwartej części przy stanie 57,1:139. Drugi pojedynek był bardziej wyrównany, wygrała drużyna z Bolesławca 148,1:131. W finale o wejście do III ligi zmierzy się KLS Piechowice z BKB Bolesławiec.

*2016-04-24 Odbyły sie pierwsze mecze fazy play-off. Drużyna z Lwówka wybrała na przeciwnika Miłkowice, automatycznie więc powstała druga para KLS Piechowice-RenBut Złotoryja. Oba mecze odbyły się w klubie Miłkowic. Mecz rozgrywany jest w 5 częściach po 12 rozdań. Pierwszą dwunastkę przegrywamy 0:32, w drugiej odrabiamy wygrywając 32:8, kolejną  dwunastkę mocno przegrywamy, w czwartej lekko na plusie i po ryzykownej ostatniej częsci ostatecznie przegrywamy 120:225,1. W drugim meczu drużyna Miłkowic poddała pojedynek po czwartej częsci. Do dalszych rozgrywek przechodzi zespół z Piechowic i Lwówka, zmierzą się z zawodnikami z Bolesławca i Legnicy.

*2016-04-19 Po rundzie zasadniczej nasza drużyna KKS Renbut-Złotoryja zajęła 5 miejsce uprawniające do gry w rundzie play-off. W pierszej fazie grają drużyny z miejsc 3,4,5,6. Miejsce 3 zajęła drużyna z Lwówka Śląskiego i to ona miała prawo do wybrania przeciwnika z miejsc 5,6. Ponieważ wybrała drużynę z Miłkowic nam pozostaje zmierzyć się z zawodnikami Klubu Logicznego z Piechowic. Mecz 5x12 rozdań rozegrany zostanie 24-04-2016 w Siedlistach - organizatorem jest klub z Miłkowic.

*2016-04-18 Udało się wyznaczyć termin Mistrzost Złotoryi - po wielu dyskusjach i licznych kompromisach ustalona została data: 11 VI 2016.

*2016-04-17 W Siedliskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legnickiego. Na zawody wybrała się liczna ekipa złotoryjskich brydżystów. Wprawdzie nie znaleźli się na pudle, ale wynik był niezły, w pierwszej ósemce mieliśmy trzy pary. Mistrzostwa wygrała para Robert Księżopolski - Marek Markowski, a najlepsza para złotoryjska Grzegorz Skowronek - Adam Szewczam zajęła miejsce 5 z wynikiem 59,89% - gratulujemy dobrego występu. W mistrzostwach wystartowały 32 pary.

*2016-04-03 W Lubaniu rozegrane zostały dwa zaległe mecze rundy zasadniczej. Dzięki dwóm zwycięstwom udało nam się awansować z 8 na 5 miejsce kwalifikując się do rozgrywek fazy play off. Gratulacje dla całej drużyny.

*2016-03-14 Na Walne Zgromadzenie Delegatów DZBS wybrany został członek drużyny KKS RenBut - kol. Józef Grybel. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze odbędzie się 22.03.2016 we Wrocławiu.

*2016-03-13 Powiększyliśmy nasze zasoby sprzętowe - zakupiliśmy kolejny tablet do obsługi turniejów.

*2016-03-10 Ustalony został termin Mistrzostw Złotoryi 2016. Zawody rozegrane zostaną  14.05.2016 w ramach "Dni Złotoryi" pod patronatem Burmistrza Miasta - serdecznie zapraszamy.

*2016-03-06 Piąty - przedostatni zjazd ligi. Najwyższy czas wcisnąć gaz. Zaczynamy od ważnego meczu z Bolesławcem - w tabeli dwa miejsca przed nami. Tradycyjnie pierwszą połowę przegrywamy - ale strata jest niewielka -4 impy. Kroniki odnotowują rzadki kontrakt 1 trefl z pięcioma nadróbkami. Druga połowa lepiej +5 impów. Zwycięstwo najmniejszą możliwą różnicą 1 imp daje wynik 10,25:9,75. Niestety my pozostajemy na 9 miejscu, a Bolesławiec idzie oczko w górę na 6 :(. Drugi mecz dnia (12 w kolejce) gramy z drużyną zajmującą wysokie 4 miejsce w tabeli. Mimo przyjacielskich stosunków z klubem KBS Miłowice walka jest ciężka i przynosi efekty - mecz wygrywamy 50:70 impów czyli 14,26:5,74 VP. Udaję się w końcu opuścić miejsce 9, idziemy oczko wyżej. Kolejny mecz na drużynę z górnej strefy ZKBS II Zgorzelec. Fortuna nam sprzyja i kilka bardzo obrotowych rozdań szczęśliwie rozegranych daje wysokie niespodziewane zwycięstwo 49:103 imp, 18.56:1,44 VP. W meczu odnotowujemy rekordowy zysk z rozdania 21 impów. W pokoju otwartym kładziemy 5karo z kontrą bez 5 za 1400, w otwartym wygrywamy 6 trefl za 1370. Sprawdzamy tabelę i - pozostajemy na miejscu 8 z łącznym wynikiem 142,99 ze stratą 0,97 do miejsca 7.

*2016-02-25 Uroczyste wręczenie nagród - klasyfikacji "Brydżysta roku 2015 - Ziemi Złotoryjskiej". Nagrody książkowe wręczył sobie oraz kolejnym czterem zawodnikom Mistrz roku 2015 - Piotr Birowski.

*2016-02-24 Zakupiliśmy z środków własnych oprogramowanie do obsługi turniejów BOS - Bridge tab, licencję na 5 tabletów.

*2016-02-21 Czwarty zjazd ligi w Miłkowicach. Poranne rozgrywki chyba nam nie służą. Zaczynamy o godzinie 9 mecz z Impasem Lubin - pierwsza połowa podobnie jak w poprzednim zjeździe wysoko przegrana 13:51 i po przerwie ci sami zawodnicy odrabiają 22 impy. Ostatecznie jednak przegrywamy z drużyną niżej od nas notowaną 6,47:13,53. Jednak 6 ciężko zdobytych punktów daje nam awans na 9 miejsce (wyprzedzamy Kamienną Górę). Drugi mecz gramy z przedostatnią drużyną w tabeli MKS Nysa Zgorzelec gramy równo wygrywając pierwszą połowę 19, a drugą 18 impami co daje zwycięstwo 16,77:3,23. Ostatni mecz gramy z liderującym Konfeksem II Legnica. W pierwszej połowie duża strata -35 impów, drobne zmiany w składzie i udaje się odrobić 16 impów wynik meczu 14,26:5,74. Pozostajemy na miejscu 9.

* 2016-01-17 Trzeci zjazd ligi okręgowej. Zajmujemy po 4 wcześniej rozegranych pojedynkach 10 miejsce.  Poranny mecz z KLS Piechowice dzięki przebudzeniu po przerwie wygrywamy 11,46:8,54 (udało się odrobić 26 straty z pierwszej połowy). Drugi mecz wygrany ze sporą przewagą z KS Bazalt Sulików 89:25 co w przeliczeniu na VP daje wynik 19,37:0,63. Awansujemy na 9 miejsce, z którego niestety spadamy po przegranym meczu z Bolko-Dolgaz Wałbrzych 7,46:12,54. Łapiemy również karę 0,5 za złe włożenie kart. Mimo niezłych wyników uzyskanych w 3 meczach kończymy dzień na miejscu 10.

*  2015-12-30 Rozegrany został ostatni turniej 2015 roku. Walka o podium w klasyfikacji rocznej trwała do ostatniego rozdania. Szansę na 3 miejsce miało do końca 6 zawodników. Pierwsze miejsce dzięki dużej przewadza zapewnił sobie wcześniej Piotr Birowski (293 pkt), drugie Andrzej Janiak (276), a trzecie wywalczył na finiszu Andrzej Pawłowski (216). Na kolejnych miejsca z niewielką stratą: 4 - Ryszard Salwa, 5 - Adam Szewczak, 6 - Andrzej Kochański, 7-8 Zbigniew Konikiewicz, Andrzej Świrzewski, 9 - Grzegorz Czapulak, 10 - Grzegorz Skowronek.

* 2015-12-13 W Sulikowie odbyły się Mistrzostwa MZBS Karkonosze Teamów. MZBS Karkonosze zrzesza zawodników z siedmiu powiatów m.in. złotoryjskiego. W mistrzostwach mogły występować zespoły czteroosobowe. Udało na się skompletować "czwórkę" i reprezentacja KKS Ren But Złotoryja udała się w niedzielny poranek powalczyć o puchar Karkonoszy w składzie Birowski-Janiak, Szewczak-J.Grybel. Początek mieliśmy niezbyt udany - dwie porażki z przeciwnikami, którzy byli w naszym zasięgu spowodowały, że mimo coraz lepszej gry znaleźliśmy się w grupie "C". Po drodze udało nam się pokonać silną drużynę z Bolesławca i w ostatniej fazie dzięki trzem zwycięstwom w grupie zajęliśmy pierwsze miejsce w finale C i ostatecznie 9 na 15 grających teamów. Mimo ładnego wyniku VP 106 (tylko nasz team przekroczył setkę), 5 meczów wygranych - 3 przegrane, osiągnięte 9 miejsce nie możemy uznać za sukces - w przyszłym roku do poprawy. <pełne informacje z turnieju>

* 2015-11-22 Drugi zjazd ligi odbył się w Miłkowicach. Z planowanych 3 pojedynków odbył się pierwszy mecz - KKS Ren But Złotoryja zmierzył się z mocnym zespołem LKB Lwówek Śląski. Zwycięstwo 76:68 po przeliczeniu na VP 11,9:8,1 dało nam awans o jedno oczko na 10 pozycję.

   +++    Podczas drugiego meczu po rozegraniu kilku rozdań stracił przytomność nasz kolega z drużyny Zbigniew Konikiewicz i mimo natychmiastowej pomocy ratowników obecnych na sali zmarł. Sędzia przerwał rozgrywki. Pogrzeb Zbyszka Konikiewicza odbył się na złotoryjskim cmentarzu 25 XI 2015.

* 2015-11-18 Do naszej drużyny KKS Ren But Złotoryja dołączyło dwóch zawodników Józef Grybel i Bolesław Grybel znacznie zwiększając siłę naszych armat.

* 2015-11-12 Podczas czwartkowego lokalnego turnieju po raz pierwszy testowaliśmy tablety z oprogramowaniem BridgeTAB do wprowadzania wyników rozdań. Mamy nadzieję uruchomić ostatecznie system po skompletowaniu sprzętu do końca roku.

* 2015-11-11 W Lubinie odbył się turniej z okazji Święta Niepodległości. Coroczna impreza w bardzo silnej i licznej obsadzie (70 par, kilkunastu zawodników z WK 12-24 ). Z naszego klubu na turniej udało się 5 zawodników. Mocno wystartowała para Szewczak-Skowronek zajmując początkowo miejsca w pierwszej dziesiątce ale po paru kosztownych nieporozumieniach uplasowała się na miejscu 48. Druga para Birowski-Janiak miała bardziej wyrównany występ cały czas plasując się w trzeciej dziesiątce zajmując ostatecznie 24 miejsce. Andrzej Kochański wystąpił w mieszanej parze złotoryjsko-bolesławieckiej z B.Tabiszem zajmując miejsce 39.

* 2015-11-09 Niestety nasz występ w Sulikowie nie możemy zaliczyć do udanych. Rozpoczęliśmy rozgrywki ligowe od pauzy, a później było już coraz gorzej. W drugiej sesji usiedliśmy do stołu z zawodnikami Piast Lubań  i polegliśmy 14,92:5,08. Trzecia sesja poszła jeszcze gorzej i po meczu pogratulowaliśmy zawodnikom Impasu Kamienna Góra zwycięstwa 15,83:4,17. Po pierwszym dniu rozgrywek ostatecznie zajmujemy 11 miejsce.

* 2015-11-02 Znany jest już harmonogram rozgrywek ligi okręgowej. Na początek mamy bye - czyli pauzę, zaczynamy grę w Sulikowie od drugiego meczu o 12:30 08.11.2015 z KBS Piast I Lubań. W 3 sesji zagramy z KTB Kamienna Góra. Zakończenie przed godziną 20.00. Wyniki na bieżąco na stronie www.mzbskarkonosze.pl.

!!! Czas odkurzyć kołczany i przesmarować kołatki !!!

* 2015-10-17 Klub Brydża Sportowego z Miłkowic zaprosił graczy ze Złotoryi na przedligowy trening. Ponieważ w meczach obowiązuje inna taktyka niż w turniejach par na zapis maksymalny, rozegrany został turniej teamów według zapisu meczowego. Klub z Miłkowic wystawił dwie drużyny, jedna drużyna przybyła z Legnicy, a Złotoryję reprezentowały dwa zespoły (ekipa wzmocniona zaprzyjaźnionym graczem z BKB Bolesławiec). Ponieważ stawiła się nieparzysta ilość teamów mecze rozgrywano w nietypowy, dość skomplikowany sposób, ale wszystko przebiegło sprawnie i po 3 godzinach ogłoszono wyniki. Mimo ostrego finiszu zespołu z "C"-Legnicy, który zrównał się punktowo z "B"-Złotoryja  73:73 zwycięstwo przypadło złotoryjskiemu zespołowi dzięki przewadze uzyskanej w bezpośrednim pojedynku. Gratulujemy dobrego wyniku zawodnikom - grali solidnie i równo wygrywając wszystkie cztery mecze i ostatecznie cały turniej.

Wyniki turnieju teamów rozegranego w Miłkowicach 2015-10-16

1.    "B" -  Złotoryja     73

2.    "C" - Legnica       73

3.    "D" - Miłkowice     61

4.    "A" - Złotoryja      47

5.    "E" - Miłkowice     44

 Dziękujemy organizatorom z Miłkowic za zaproszenie.

 

* 2015-10-16 Liga okręgowa - pierwszy zjazd 2015-11-08 w Sulikowie